Aeg on pesu kuivama panna!

Kas teadsid kuidas pesu kuivama panek last arendab? Loe lähemalt blogist!
Tänane päev algas toimekalt.. töö tahab tegemist, kuid oot-oot - ka meie väikesed põnnid otsivad tegevust! 
Eks see ole emade igapäevane "challange" - kuidas leida laste kõrvalt aega majapidamistöödeks ja kuidas nende tööde kõrvalt lastele tegevust leida. Parimal juhul õnnestub meil laps suunata mõneks ajaks iseseisvalt mängima, halvemal juhul köidab tema tähelepanu telekas või nutiseade, suure tõenäolsusega soovib aga väike inimene koos vanemaga aega veeta ning miks mitte pakkuda talle seda võimalust.
Kaasates lapsi igapäevatoimetustesse saame veeta aega koos lapsega ja samas täita oma
kohustusi, harida lapsi kodutööde olulisuses ja töövõtetes.
Pesu pesemisel saab lapsi kaasata pikka protsessi, mis algab eri värvi riiete sorteerimise ja masinasse tõstmisega, pesuvahendite mõõtmise ja valamise, masina käivitamise ning lõpuks ka kõige ajamahukam - kuivama riputamisega. Endalegi üllatuseks paistab see loetelu tunduvalt õpetlikum ja arendavam, kui enamus üheotstarbelisi mänguasju..
Et tõsta lapses huvi protsessi vastu ja anda
talle võimalus millegi eest täielikult ise vastutada võiks laps oma mustad riided alati ise pesukorvi viia ning ka puhtad riided koos vanemaga kokku lappida ja ise oma kappi asetada.
Kogu protsess koos väikelapsega läbides läheb küll kordades rohkem aega, kui seda üksi teha, kuid hästi kasutatud aeg saab tasutud säravate silmadega ja naerul suuga, mida pakub isetegemise rõõm. Ise tehtud, hästi tehtud!
Täna tegime tutvust mini pesuresti ja pesupulkadega. Algul tegime kuiva trenni ja uurisime lähemalt mis lindude ja loomadega värvilised puidust pesulõksud kaunistatud on. 
Kas teadsid, et:
- pesulõksude kinnitamine arendab lapse peenmotoorikat ning õpetab väikseid käekesi ette kääridega lõikamiseks
- pesulõksuga riiet kinnitades õpib laps siduvussuhet, mis valmistab teda ette erinevate esemete sobivuse leidmiseks
- värvilisi pesulõkse saab sorteerida ja loendada

Pika pusimise peale sai ka lõpuks pesu kuivama. Hea oli, et lapsel oli huvitav ja palju tegemist ning kõik vajalik sai pingevabalt tehtud. Hundid söönud, lambad terved!

Tutvu tootevalikuga siin.
Eelmine
Lase lapsel rääkida oma lugu..
Järgmine
Kuidas arendada väikelapse keskendumisvõimet?

Vastused puuduvad

Email again: