Kuidas edendada mänguliselt lapse õppimist?

Lastele meeldib uusi ja põnevaid asju omandada, kuid kui mängulust kaob, kannatab ka huvi õppimise vastu. Seepärast on väga oluline, et õppimine toimuks läbi mängu - olgu tegemist aritmeetika, lugemise või motoorsete oskuste arendamisega: mäng ja positiivsed emotsioonid kinnistavad õpitu palju paremini lapse mällu. Kuidas seda siis teha?
Seitse lihtsat nõuannet kuidas edendada mänguliselt lapse õppimist:

Aardejaht üldiste teadmiste saamiseks - Seda armastavad igas vanuses lapsed. Eriti mõnus on seda teha väljas värskes õhus, kus lapsed saavad ringi liikuda ja teha põnevaid avastusi, kuid ka tubastes tingimustes on võimalik sisse seada vahvaid ülesandeid. Saate seda kasutada õppimisvõimalusena ja edendada oma lapse üldisi teadmisi - kavandamine on lihtne: koostage marsruut, jagage näpunäiteid ja mõelge iga peatuse jaoks välja ülesanne või küsimus. Näiteks võite küsida fakte taimemaailma kohta (Mis puu see on? Mitu lille siin on? jne). See hoiab noored aardekütid tegevuses, neil on palju nalja ja nad õpivad hulgaliselt uusi asju. Aardejahi käigus võib anda ka matemaatikaküsimusi või välja lõigata tähti õigesse järjekorda paigutamiseks. Võimalusi on nii palju ning arendada saab täpselt seda, mida hetkel vaja on!

Olümpiamängudel parandage motoorseid oskusi - Peale väsitavat lasteaiapäeva vajavad põnnid füüsilist koormust, et pingeid maha laadida, vältimaks tühikargamist ja totaalset kaost, looge kodus oma olümpiamängude versiooni ja pange oma lapse osavus ja motoorsed oskused proovile. Kes võidab ühel jalal hüppamise, kaugushüppe või hoopis võidujooksu? Laske lastel roomata toolide all, hüpata üle takistuste ning ronida ja treenida ennast ümbritsevas keskkonnas. See edendab motoorsete oskuste arengut ja lapsed õpivad oma keha koordineerima ja valdama.

Matemaatika õppimine igapäevastes olukordades - Kuivade ja igavate numbrite seadmise asemel saate oma igapäevastes rutiinides tutvustada numbreid, geomeetriat ja väikseid matemaatikaülesandeid. See muudab matemaatika järsku käega katsutavaks ja laps õpib, kuidas kasutada matemaatikat igapäevaelus. Näiteks võite loendada trepikojas astmeid, toiduvalmistamisel toiduaineid kaaluda ja sorteerida, õuna saab tükeldada võrdse suurusega tükkideks ja asjade ostmisel saab muutusi arvutada. Looge lihtsaid tekstülesandeid igapäevastes olukordades: „Ma võtan kapist ühe taldriku ja siis veel kaks. Mitu taldrikut mul nüüd on?" 
TIP: Andke lapsele varakult natuke taskuraha. Nii saavad nad tundma numbreid ja asjade väärtust, õppides samal ajal eristama münte ja paberraha.

Žongleerimine parema keskendumise nimel - Žongleerimine on suurepärane võimalus mänguliselt õppida. See on lõbus, väljakutsuv ja äratab auahnust. Suureneb lapse keskendumisvõime, parandades samal ajal käe-silma koordinatsiooni. Lisaks pole žongleerimine tegelikult nii keeruline - alustage ühe palliga. Teie laps viskab selle õhku ja proovib seda kinni püüda, mingil hetkel tuleb mängu teine ​​pall ja laps õpib hoidma samaaegselt kahte palli õhus. Natuke harjutades on võimalik žongleerida isegi kolm palli korraga.

Õppige liivale joonistades ja saviga voolides - Need pakuvad lugematul arvul võimalusi lastele mänguliste väljakutsete loomiseks. Saate joonistada paberile tähti või numbreid ja laps peab need siis oma mallide järgi savi abil looma või liivale kopeerima. Savi abil saab tutvustada lapsele erinevaid geomeetrilisi kujundeid neid koos välja voolides, liivaskulptuuride loomine aga annab võimaluse esimese ruumilise taju tekkeks. Erinevaid meisterdamistarvikuid ja komplekte pimedateks talveõhtuteks leiad siit.

Mänguline taju arendamine -  Nägemine, kuulmine ja puudutamine, ümbritseva maailma tajumine on oluline, et orienteeruda maailmas ja eristada olulist ebaolulisest. Paljudel lastel võib korrektse tajumisega olla märkimisväärseid probleeme ning meelte arendamine aitab neid edasi ka teistes valdkondades. Mängige mängu: Milliseid helisid saab üldisest mürast välja filtreerida? Kas sa kuuled mürarikkal tänaval haukuvat koera? Mis on pildi taustal ja mis on esiplaanil? Milline näoilme fotol oleval inimesel on? Kas nad on õnnelikud, vihased või kurvad? Laste taju saab hästi arendada ka puutudes kokku teiste rahvuste ja kultuuridega, näiteks kuuldes erinevaid keeli ja kogedes teistsugust loodust, on lastel kergem erisusi tajuda. 
Treeni sõnavara ja kõneoskust See on pikk tee. Alates esimesest sõnast kuni täieliku sõnavara valdamiseni nõuab see kannatlikkust ja aega. Televiisor, arvutid ja nutitelefonid aeglustavad seda õppeprotsessi kuna lapsed vaikivad ja lihtsalt tarbivad, kuigi võiksid ise rääkida. Kes soovib oma laste sõnavara ja suhtluse arengut edendada, võib proovida järgmist mängu: laske lapsel kommenteerida igapäevaseid olukordi. Pole tähtis, mida te parasjagu teete - laps saab jäljendada televiisori moderaatorit ja kirjeldada kõike oma sõnadega! Alates poes käimisest kuni riietumiseni ja lõpetades autosõitudega - nii saab laps harjutada rääkimist ja õppida usaldama oma kommunikatiivseid võimeid. Rääkige lapsega nii tihti kui võimalik ja teie lapse suhtlus paraneb märgatavalt.

Mänguliseks õppimiseks on palju võimalusi. Ükskõik, kas töötate lapse motoorsete oskuste arendamisega, kognitiivse-, emotsionaalse- või loomingulise arenguga - saate neid kõiki valikuliselt lõbusalt ja mänguliselt treenida. Kaks asja on selle tegemisel eriti olulised: ärge suruge oma last liisalt takka ja andke lapsele alati piisavalt ruumi vabalt mängimiseks. Vaba mäng on oluline, et laps saaks oma fantaasia vabaks lasta ja iseseisvuda. Soovime Teile palju lõbusat mängimist ja õppimist uuel aastal!

Eelmine
Positiivselt motiveeriv päkapikukasvatus
Järgmine
Esimesed lauamängud 2-4 aastastele lastele

Vastused puuduvad

Email again: