Kuidas kujundada väikelapse tuba?

Lapsevanemale on lapse esimese oma toa kujundamine suureks väljakutseks - tuba
peab lapsele meeldima, sest sellest oleneb, kas ta soovib seal aega veeta, on ta nõus
sinna üksinda magama jääma, kas ta hakkab oma asju korras hoidma jne. Uues
postituses räägimegi, mida järgida väikelapse toa kujundamisel, et see täidaks oma eesmärki. 


Lapsevanema perspektiivist lähtudes on lapse toa kujundamise aluseks tavaliselt trendid, üleüldine sobivus kogu elamispinna stiiliga ja soov mahutada sinna kõik lapse asjad. Hea uudis on see, et kõiki neid aspekte saabki arvesse võtta ühe vahva lastetoa kujundamisel, kuid kindlasti ei tohi unustada, millised on lapse perspektiivid antud toa osas - tuleb tagada turvalisus ja kasutajamugavus, nii täidab tuba laste vajadusi ning pakub neile mõnusat mängukohta ja sooja pesa pikkadeks unenägudeks. Kui aga elamises lapse oma toa jaoks ruumi ei jätku, võiks luua talle oma mängunurga mõnda ühiskasutatavasse ruumi, kuna iga inimene vajab privaatsust ja inimesel peab olema oma turvaline koht, kus ta saab segamatult keskenduda.


 • Kasutage lihtsaid kujunduselemete -  Kui teie eesmärk on edendada iseseisvust, on
  oluline hoida asjad lihtsate ja hallatavatena. Laps peaks saama lõõgastuda, sellele aitavad kaasa neutraalsed ja pehmed toonid, looduslikud elemendid. Mustriliste detailidega olla pigem ettevaatlik ning kahtluse korra - "less is more"

 • Vältige üleküllust - Hoidke mänguasjade hulk minimaalsena. Asjade kärpimine
  vähendab ärevust ja annab lapsele võimaluse tõeliselt keskenduda olemasolevatele. Liigne mänguasjade hulk võib lapses segadust tekitada, ta ei suuda valida ja nii jääbki mängimata.

 • Tagage struktueeritus - igal asjal olgu oma koht ja seda teate nii Teie kui laps.
  Kasutage mänguasjade ja muude esemete hoiustamiseks erinevaid lahtiseid riiuleid, kandikuid, kaste jne. Selline nn sorteeritud süsteem õpetab last korda hoidma, austama korras keskkonda ja asju oma kohale tagasi panema.

 • Loobuge võrevoodist - Lapse voodi ei tohiks piirata tema liikumisvabadust, lapsel
  peab olema võimalus ise voodist sisse-välja käia, nad saavad vajadusel ilma kõrvalise abita vett võtta või toaletti külastada - kõik need lihtsad asjad suurendavad lapse iseseisvust ja turvatunnet oma magamiskoha suhtes ning sellisel juhul on lapsed oma toas ka parema meelega. Kõige väiksematele lastele on soovituslik ohutuse tagamiseks lihtsalt madrats maha asetada.

 • Tagage juurdepääs - valige mööbel, mis vastaks lapse suurusele, et tal oleks mugav
  töökoht laua ja tooli näol, et ta saaks ise oma mänguasju ja riideid kätte. Lapsele mugav keskkond julgustab tegutsema. Ka kunstiteos lapse toa seinal peaks olema tema silmade kõrgusel, et laps saaks seda nautida.

 • Julgustage vaba mängu - kui olete minimeerinud laste mänguasjade hulka, asetage
  need avatud riiulitele tema ruumi, et tal oleks võimalus valida, mida ta parasjagu teha soovib. See, et lapsel on korraga kättesaadaval vähem mänguasju, ei tähenda, et neid kodus rohkem ei võiks olla - vahetage lapse riiulites olevaid mänguasju ja raamatuid, et neil oleks ikka ja jälle midagi uut avastada.
Eelmine
Milline on arendav mänguasi?
Järgmine
Meie klientide TOP tooted!

Vastused puuduvad

Email again: